National Conference on Polar Sciences (NCPS)
Opublikowano w dniu
Dr Vineet Jain, oceanograf fizyczny w projecie RAW, zaprezentował poster podczas Krajowej Konferencji Polarnej (NCPS) w Indiach.
Więcej „National Conference on Polar Sciences (NCPS)”Jesteś tutaj:
Opublikowano w dniu
Dr Vineet Jain, oceanograf fizyczny w projecie RAW, zaprezentował poster podczas Krajowej Konferencji Polarnej (NCPS) w Indiach.
Więcej „National Conference on Polar Sciences (NCPS)”Opublikowano w dniu
W dniach 18-19 maja w Sopocie odbyło się tradycyjne spotkanie środowiska polskich polarników. Organizatorami i gospodarzami tegorocznej konferencji był Instytut Oceanologii PAN, Polskie Konsorcjum Polarne, Komitet Badań Polarnych oraz Klub Polarny PTG.
Więcej „Prezentacja projektu RAW podczas 39. Sympozjum Polarnego w Sopocie”Opublikowano w dniu
Dr hab. Karol Kuliński i dr Katarzyna Koziorowska Makuch (IO PAN) wystąpili podczas konferencji European Geosciences Union 2023, która odbyła się w Wiedniu w dniach 23-28 kwietnia, prezentując swoje wyniki naukowe w ramach projektu RAW.
Więcej „Wystąpienia podczas EGU 2023”Opublikowano w dniu
Podczas webinarium opowiedzieliśmy o założeniach i pierwszych sezonach realizacji interdyscyplinarnego projektu określenia tempa i kierunków zmian biogeochemicznych morsko-glacjalnego środowiska lodowców kończących się na lądzie oraz uchodzących do morza i ich morskiego przedpola.
Więcej „Nagranie z webinarium „Projekt RAW – jak recesja wpływa na zmiany warunków życia w wodach fiordów?””Opublikowano w dniu
W dniach 17-18 kwietnia w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie projektowe „RAW – Recesja i Więdnięcie” – Jaki jest wpływ recesji lodowców z uchodzących do morza do lądowych na morską produkcję biologiczną i biogeochemię morza w Arktyce?.
Więcej „Spotkanie w ramach projektu RAW w Sopocie”Opublikowano w dniu
Bardzo nam miło poinformować, że zespół badawczy w składzie: dr Katarzyna Koziorowska-Makuch IO PAN), dr Beata Szymczycha (IO PAN), prof. Helmuth Thomas (Helmholtz-Zentrum Hereon, Niemcy), dr hab. Karol Kuliński (IO PAN) opublikowali pierwszą pracę naukową pt. “The marine carbonate system variability in high meltwater season (Spitsbergen Fjords, Svalbard)” w ramach projektu RAW. Serdecznie gratulujemy!
Więcej „Pierwsza publikacja w ramach projektu RAW!”Opublikowano w dniu
Bardzo miło nam poinformować, że do naszego zespołu dołączyła mgr inż. Marlena Szeligowska z Instytutu Oceanologii PAN.
Więcej „Nowa badaczka w zespole projektowym RAW!”Opublikowano w dniu
Do 15 grudnia trwa nabór na stypendium doktoranckie w ramach projektu RAW. Serdecznie zapraszamy do składania podań!
Więcej „Nabór na stypendium naukowe dla Doktoranta finansowane z NCN”Opublikowano w dniu
Dr Łukasz Stachnik z Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestnik projektu RAW, uzyskał finansowanie projektu pt. „e-microNUT Chemical and morphological properties of glacier-derived amorphous minerals bearing bio-essential micronutrients (High Arctic)”, który będzie realizowany od listopada 2022 do marca 2023 w ramach działań sieci Electron and X-ray microscopy Community for structural and chemical Imaging Techniques for Earth materials (EXCITE) finansowanej z programu Horyzont 2020.
Więcej „Dr Łukasz Stachnik otrzymał projekt e-microNUT”Opublikowano w dniu
Naukowcy z Instytutu Geofizyki PAN, Instytutu Oceanologii PAN i Uniwersytetu Wrocławskiego ramach projektu „RAW – Recesja i Więdnięcie” – Jaki jest wpływ recesji lodowców z uchodzących do morza do lądowych na morską produkcję biologiczną i biogeochemię morza w Arktyce?” przeprowadzili szereg pomiarów podczas tegorocznych letnich prac badawczych w Arktyce.
Więcej „Sezon letni w projekcie RAW, czyli podsumowanie tegorocznych prac terenowych na Svalbardzie”