Prezentacja projektu “RAW – glaciers Retreat And fjords Wither” podczas jubileuszu 50-lecia „Baranówki”

Powiększ obraz

23 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się uroczysta sesja jubileuszowa z okazji 50-lecia Stacji Polarnej imienia Stanisława Baranowskiego na Spitsbergenie.

Spotkanie otworzyli przedstawiciele Władz Uniwersytetu oraz Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska i Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego.

W części poświęconej nowym projektom badawczym dr Łukasz Stachnik, adiunkt na Uniwersytecie Wrocławskim specjalizujący się w biogeochemii lądowej i hydrologii regionów zimnych oraz uczestnik projektu RAW wystąpił z krótką prezentacją, w której przedstawił zespół oraz główne założenia projektu.