Aktualności

Więcej o: Dr Łukasz Stachnik otrzymał projekt e-microNUT

Dr Łukasz Stachnik z Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestnik projektu RAW, uzyskał finansowanie projektu pt. „e-microNUT Chemical and morphological properties of glacier-derived amorphous minerals bearing bio-essential micronutrients (High Arctic)”, który będzie realizowany od listopada 2022 do marca 2023 w ramach działań sieci Electron and X-ray microscopy Community for structural and chemical Imaging Techniques for Earth materials (EXCITE) finansowanej z programu Horyzont 2020.

Więcej „Dr Łukasz Stachnik otrzymał projekt e-microNUT”
Więcej o: Sezon letni w projekcie RAW, czyli podsumowanie tegorocznych prac terenowych na Svalbardzie

Naukowcy z Instytutu Geofizyki PAN, Instytutu Oceanologii PAN i Uniwersytetu Wrocławskiego ramach projektu „RAW – Recesja i Więdnięcie” – Jaki jest wpływ recesji lodowców z uchodzących do morza do lądowych na morską produkcję biologiczną i biogeochemię morza w Arktyce?” przeprowadzili szereg pomiarów podczas tegorocznych letnich prac badawczych w Arktyce.

Więcej „Sezon letni w projekcie RAW, czyli podsumowanie tegorocznych prac terenowych na Svalbardzie”
Więcej o: Sympozjum „Underwater Vision Profiler user meeting and Make Our Planet Great Again”

W dniach 13-16 września Emilia Trudnowska reprezentowała projekt RAW – Glaciers Retreat And fjords Wither na sympozjum „Underwater Vision Profiler user meeting and Make Our Planet Great Again„, które odbyło się w Labolatorie Villefranche na Uniwersytecie Paryskim.

Więcej „Sympozjum „Underwater Vision Profiler user meeting and Make Our Planet Great Again””
Więcej o: Kolejny etap prac terenowych na Svalbardzie

15 sierpnia zespół badawczy projektu RAW rozpoczął prace naukowe na Svalbardzie. W ciągu tygodniowego rejsu badawczego na pokładzie jachtu Azimuth udało się praktycznie w pełni wykonać zaplanowane pomiary terenowe. Pomimo słabej pogody było to możliwe dzięki owocnej współpracy dwójki członków załogi jachtu oraz piątki wykonawców naukowych.

Więcej „Kolejny etap prac terenowych na Svalbardzie”

Do góry